top of page

TVORBA

Anchor 2
DRUHÉ ALBUM

"Začni žít"

Název tohoto alba byl záměrně na obalu desky lehce zakryt. Proč tomu tak je může posluchač objevit při poslechu. Pravděpodobně se každému bude líbit každému jiná píseň, stejně tak je to u členů kapely. V tvorbě je otisknut další kus cesty, který skupina od první desky ušla.

 

Druhé album zachycuje 11 písní. Je zde rukopis 4 autorů a zachycuje několik změn, se kterými se skupina během této cesty setkala. Na albu lze zaslechnout zpěv: Robina, Františka, Jožky, Marka a Toma. Nástrojové obsazení novými prvky obohatil Marek Lipus (violoncello) a Robin (el. Kytara).

 

Nahrávání alba proběhlo v Českém Těšíně ve spolupráci s Adamem Bubíkem. Recording a edit zajistilo ADAM BUBIK studio, mix a mastering Mirosław Stępień. Stejně tak neméně důležitou roli při nahrávání hrál producent Lukáš Hradil. O backstage support se poté postarala Kateřina Lipus s Eli Maďou.

 

Ještě před oficiálním vydáním desky byl zveřejněn dynamický singl "Přátelé" který je unikátní tím, jak vznikal. Nadšení realizačního týmu bylo příjemným překvapením a výsledek nás "baví". Jako jedna z mála písní byla psána stylem společné tvorby ve zkušebně a tomto duchu se nese i videoklip, kde proběhla skvělá spoluráce s Martinem Randýskem (kamera) a Dancino Lights (světla).

NAŠE PRVNÍ ALBUM

"Mohl bych"

Deska obsahuje celkem 12 autorských písní. Mezi nejznámější patří skladba s názvem Vodiaci pes, se kterou Way to go vyhrálo slovenskou hudební soutěž Gospeltalent 2016. "K dalším skladbám patří například Je ráno, Padám, Mohl bych a další."


Frontman Jožka Balada uvádí: „Album jsme natáčeli více než rok, ve spolupráci s producentem Davidem Vonšíkem. Deska pojednává o naší cestě. O tom, čím jsme si doposud prošli a co jsme zde zanechali."

"Celé natáčení probíhalo v Brně, ve studiu Amaro Records, kde mnohdy vznikaly šílené nápady do našich písní, které určitě při poslechu poznáte. Moje oblíbená píseň je píseň Vánoční.“ dodává Jožka Balada.

Kapela Way to go vydala album 4 roky od jejího vzniku. Album je natočeno v sestavě - zpěvák a baskytarista Jožka Balada, zpěvák a kytarista František Herz a zpěvák Dominik Levíček. Na klávesové nástroje hraje Tomáš Majtán a bicí patří Pavlu Hrdinkovi.

coveralba-1024x1024.jpg
NEJNOVĚJŠÍ HUDEBNÍ VIDEA
PHOTOS
bottom of page